Благоустрій

Сьогодні все більша кількість людей віддають перевагу заміському образу життя. Можливість проводити час поза міською метушнею, шумом та загазованістю стає одним з найважливіших пріоритетів при виборі житла. Вибираючи нову квартиру, ми замислюємося і про те, що ми отримуємо крім квадратних метрів.

На жаль, двори сьогодні – це здебільшого скупчення автомобілів, застарілі та іноді навіть небезпечні дитячі майданчики, відсутність місць для відпочинку і недоглянуті клумби. Забудовники хочуть заощадити на прилеглій території, адже вона не приносить дохід на відміну від проданих квартир. У результаті навіть нові двори дуже швидко перетворюються на хаотичні парковки без газонів і дерев.

При розробці плану прибудинкової території ми звернули увагу на три найважливіші принципи: безпека, ергономічність і зручність. Для відпочинку жителів нового будинку передбачено кілька зон: тематичні ігрові майданчики для дітей від 1 до 6 і від 7 до 13 років, спортивний майданчик з сучасним обладнанням і майданчик для сімейного відпочинку.

Комфортність проживання в «Житловому будинку №1» визначається елементами його внутрішньої інфраструктури. Транзитні шляхи комплексу вибудувані таким чином, що забезпечуючи зручний доступ до під'їздів, зберігають абсолютну цілісність дворової території. Пішохідні зони не перетинаються з зонами проїзду автотранспорту. Це рішення дозволило надати більше можливостей і простору для високоякісного благоустрою та озеленення території будинку.

Окрему увагу при проектуванні було приділено озелененню прибудинкової території. Уздовж фасаду по вулиці Л. Толстого будуть висаджені Кримські сосни заввишки 4-5 метрів, які створять алею для прогулянок. Об'єднуючи тенденції сучасного ландшафтного дизайну з традиціями гармонійної взаємодії природи і людини, будуть облаштовані клумби з декоративним камінням, трояндами, гортензіями і лавандою. Квітучі рослини будуть наповнювати повітря своїм ароматом, а кам'яні композиції привносити мотиви японських садів.

Внутрішня частина двору буде оформлена рулонними газонами і квітниками, для підтримки краси яких передбачена автоматична система поливу. Затишок і тінь будуть створювати вічнозелені хвойні кущі та дерева, в т.ч. ялівці, туї та ялини.

Крім необхідних для сучасного двору елементів внутрішньої інфраструктури, також були передбачені деякі «дрібниці», покликані створити максимальний затишок, такі як велопарковки та декоративне вечірнє освітлення.